Pierwsza reklama wymyślona przez sztuczną inteligencją

Lexus zrealizował pierwszą  na świecie reklamę, do której scenariusz pisał program sztucznej inteligencji. Film  zrealizowała ekipa ludzi.

Scenariusz został napisany przez Watsona, program sztucznej inteligencji, stworzony przez IBM. Parę lat temu Wastson wygrał z ludźmi w teleturnieju „Jeopardy” a obecnie głównie znany jest ze swoich zastosowań medycznych jako Watson Medical. Oczywiście, program jest nieustannie udoskonalany i rozwijany przez IBM.

Watson stworzył nie tyle dokładny scenariusz, co ideę reklamy, opierając się na analizie reklam samochodowych, które wygrywały konkursy w ostatnich piętnastu latach oraz danych o tym, jakie reklamy wywoływały największe zaangażowanie emocjonalne widzów. I tak powstała historia o samochodzie, który ożywa i wyrywa się na wolność.No, może nie tyle wyrywa się na wolność, co nie pozwala się zniszczyć (dzięki intuicyjnemu systemowi hamowania…). Dokładny scenariusz napisała ekipa ludzi a wyreżyserował zdobywca Oscarów Kevin MacDonald.

Warto obejrzeć, reklama jest interesująca i daje się zrozumieć wszędzie na świecie – bo nie ma w niej dialogów. Z badań wynikło, że ludzie wolą reklamy bez dialogów…. https://www.youtube.com/watch?v=UjdvheE1ujs

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *